flidJUL2022.FacebookPageCover.png

Udstillere til Flids Julemarked
Fredag, lørdag & søndag 
d. 09, 10. & 11.12.
2022 

A Circular Design Studio
Costura (søndag)
Ae Studio 
Amoode + Louise Mathiasen Ceramics
Anna Melander ( lørdag & søndag)
Anne-Marie Krogh
Another Jewel
Benesit 
BLÆS 
Bondedecor ( søndeg)
By Fossdal ( fredag)
Cecilie Lund-Rasmussen (lørdag & søndag)
Cille Vengberg (fredag & lørdag)
Clara Selina Bach (lørdag & søndag)
Collect Furniture 
Cristina Lucia 
Design by Brock (fredag & lørdag)
DeTura (fredag)
Ditte Gren 
Dodesign (fredag)
Dyreborg Studio
Elyakunst (fredag)
Evi Lou Pottery (fredag)
Flettede Fugle 
Greg Stone ( lørdag & søndag)
Hanne Rosenmeier (søndag)
Havheks (fredag)
Helene MK Illustration
Helene Schjødts + Lykke Bang 
Hirsvang Keramik
hn Ceramics ( lørdag & søndag)
Ida Davidsen ( lørdag & søndag)
Ida Noack
Isa.ler (fredag)
Joan Vissing
Johanne Rubenstein
Julie Ebens ( lørdag & søndag)
Kaja Skytte 
Karina Nielsen Rios ( lørdag & søndag)
Kasper Binzer (fredag)
Katalog 
Ke Paperart (søndag)
Keis & Fiedler 
Kirstine Falk 
Klara Bloch 
Kraki Ceramics ( lørdag & søndag)
Kristine Hellesøe 
Kristine Søe Keramik (søndag)
Laura Astrup Larsen ( lørdag & søndag)
Laura Bach Skou
Laura Hoff (lørdag & søndag)
Laura Lærke 
Laura Sonne (fredag)
Lawa Design
Lee Læder (søndag)

Lerkunst 
Libe 
Line Jensen Illu (fredag)
Lisa Grue 
Lullus Illustrationsbiks (søndag)
Lykke Kjær (lørdag & søndag)
Lytken Håndværk (fredag & lørdag)
Løfberg
Løs på tråden 
Madstitch 
MADUKO (lørdag & søndag)
Mai-Britt Amsler 
Malu Lenzi (fredag)
Marie Boye Thomsen (lørdag)
Marie Retpen
Marlene Gartner (lørdag & søndag)
Mette Nørhede (lørdag)
Måne Ceramics Studio (lørdag & søndag)
Nadine Merz
Nans Studio (fredag)
Nashi Nashi Studio (søndag)
Otaki Studio + Mema Studio 
Our Shift (søndag)
Patteriet (lørdag)
Pepper's Handmade (fredag)
Pernille E (lørdag)
Piece of Denmark (fredag & lørdag)
Rikke Mangelsen
Rosamunde Brüsch (lørdag)
Saisall Cph (fredag)
Sally Rud (lørdag & søndag)
SIFF (søndag)
Signe Bagger 
Sille Windum
Skt. Kauli (søndag)
Smykish (fredag)
SOF Copenhagen
Solltau Studio (lørdag)
Solon Handmade 
Sorte Negle 
Stine Mai Designs
Strictly Knit
Studio Sidsel Space
The Clay Play + Punktum Keramik
The Happiness Detective (fredag)
Thilde Graulund 
Thora Finnsdottir 
Sjulle (fredag)
Trine Ribert 
Tronhjem Rømer (fredag & lørdag)
Utte Design (fredag & lørdag)
Viveca Johansen (fredag)
Volver 
Værkstedet
Was Keramik (lørdag & søndag)
Wenja Romhild (søndag)